kandydatów

Etat Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Firma: Syntegia HR Sp. z o.o miejsce pracy: Kraków

Są takie firmy w okolicach Krakowa,

w których pracę znajdzie nie tylko Księgowa.

Parytety w zespołach ciągle wyrównują:

Panów i Pań stale poszukują.

Ich struktury są ponad 30-osobowe:

dział kadr, księgowości oraz Główne Księgowe.

Nauka, ciągły rozwój to dla nich rzecz święta.

Miesiąca bez szkolenia, nikt tam nie pamięta.

Księgowe się uczą, pracują, rozwijają.

Dodatkowo, elastyczne godziny pracy mają.

Pracując w zespole 2-osobowym,

zapewnisz sobie stale błogi relaks głowy.

Zastępowalność na czas urlopu,

wsparcie, partnerstwo i myśli swoich spokój.

Jeśli nagle zapragniesz dalszej edukacji,

Prezes firmy na pewno wesprze Cię w tej akcji.

Obok takiej oferty, nie stój obojętny,

pracując w tej firmie będziesz NIEPRZECIĘTNY.

Samodzielna Księgowa /
Samodzielny Księgowy
(która księguje, ale i RYMUJE)
Miejsce pracy: Kraków
Zadania:
  • Praca w dwuosobowych zespołów księgowych związana z obsługą określonego portfela klientów biura rachunkowego.
  • Obsługa finansowo-księgowa wskazanych podmiotów gospodarczych z kapitałem polskim lub spółek zagranicznych (w przypadku komunikatywnej znajomości języka angielskiego).
  • Prowadzenie pełnej księgowości spółek należących do portfela klientów biura rachunkowego: dekretowanie dokumentów księgowych, rozliczanie podatków (VAT, CIT) oraz sporządzanie deklaracji i informacji do Urzędów.
  • Przygotowywanie i sporządzanie sprawozdań finansowych, miesięcznych bilansów, rachunków wyników oraz raportów.
  • Bieżący kontakt z Klientami obsługiwanych spółek – wsparcie w zakresie finansowo-księgowym, rozwiązywanie aktualnych problemów, budowanie pozytywnych relacji opartych na dobrej współpracy.
  • W przypadku osób z mniejszym doświadczeniem w zakresie pełnej księgowości współpraca z bardziej doświadczoną osobą.
Oczekiwania:
  • Min. 3-letnie doświadczenie na stanowisku Samodzielnego Księgowego.
  • Doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości - wiedza teoretyczna oraz doświadczenie praktyczne – warunek konieczny.
  • Dobra znajomość Ustawy o Rachunkowości oraz zagadnień podatkowych.
  • Znajomość zagadnień podatkowych (VAT, pdof, pdop – orientacja w temacie).
  • Mile widziane osoby, które miały okazję pracować w firmie świadczącej usługi księgowe.
  • Wykształcenie minimum średnie.
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (zwłaszcza MS Excel).
  • Znajomość programu Comarch Optima – dodatkowy atut.
  • Znajomość j. angielskiego, umożliwiająca mailową i telefoniczną komunikację z klientem – dodatkowy atut.
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej, umiejętność zarządzania kilkoma projektami jednocześnie.
  • Dokładność i sumienność w wykonywaniu obowiązków.
  • Wysokie zdolności interpersonalne, bardzo dobra komunikacja oraz umiejętność współpracy.
  • Gotowość do ciągłego uczenia się oraz rozwoju.
  • Nasz Klient jest również otwarty na nawiązanie współpracy z osobami o mniejszym doświadczeniu w obszarze KH (1-2 lata), jednak ukierunkowanych na dalszy rozwój w kierunku pełnej księgowości.
Firma oferuje:
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę oraz po okresie próbnym, umowa na czas nieokreślony.
  • Partnerskie i przyjazne środowisko pracy oparte na współpracy oraz wymianie wiedzy.
  • Pracę w 2-osobowych zespołach księgowych, która pozytywnie wpływa na jakość pracy.
  • Regularne comiesięczne szkolenia aktualizujące wiedzę połączone z integracją.
  • Bezpłatne lekcje języka angielskiego oraz dofinansowanie edukacji (do 50%).
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy (6.00 - 9.00).
  • Automatyzację procesów, która pozytywnie wpływa na wydajność i komfort pracy.
Etapy Rekrutacji
  • Wywiad Telefoniczny
  • Spotkanie z HR Partnerem
  • Assessment Center (opcjonalnie)
  • Spotkanie z klientem
  • Nawiązanie współpracy