kandydatów

Etat Informatyk

Firma: Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie miejsce pracy: Kraków

Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Informatyk
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 101155

Warunki pracy

Praca przy komputerze. Możliwość pracy zdalnej. Dla osób niepełnosprawnych istnieje możliwość poruszania się po budynku - obecność wind, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.

Zakres zadań

  • Monitoruje i analizuje bieżący stan infrastruktury IT, ponadto realizuje następujące zadania:
  • Przygotowanie rozwiązań monitorujących elementy stosu technologicznego systemów utrzymywanych w NAC. Proaktywne działanie w celu optymalizacji i zapobiegania powstawania awarii systemów;
  • Zmiana parametrów działania środowisk oraz ich aktualizacja; Analizowanie i usuwanie usterek w systemach informatycznych; Przygotowanie i prowadzenie dokumentacji infrastruktury i systemów;
  • Zapewnienie ciągłości działania i bezpieczeństwa krytycznych systemów informatycznych utrzymywanych przez NAC. Prognozowanie stanu infrastruktury teleinformatycznej;
  • Udział w opracowaniu założeń, specyfikacji wymagań oraz w realizacji projektów informatycznych;
  • Zapewnienie bezpieczeństwa danych cyfrowych przechowywanych w ramach infrastruktury teleinformatycznej NAC w celu minimalizacji ryzyka zagrożeń czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego w administrowaniu systemami Linux
  • Bardzo dobra znajomość administracji systemami Linux ( Debian, Centos), w tym z użyciem języków skryptowych (np. Bash, Pyton);
  • Znajomość rozwiązań związanych z monitoringiem serwerów, zasobów, aplikacji i usług;
  • Umiejętność przygotowania serwerów i zarządzania serwerami: www (apache2, nginx, lighttpd), aplikacji ( java, php, pyton), serwerami plików;
  • Znajomość obsługi i konfiguracji środowisk wirtualizacji (np. Nutanix, VMware);
  • Znajomość języków programowania w zakresie rozumienia kodu (python, c++) i przygotowania prostych aplikacji web;
  • Automatyzacja powtarzalnych czynności;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B2) – umożliwiającym swobodne poruszanie się w dokumentacji technicznej;
  • Umiejętność organizacji pracy własnej i samodzielnego działania;
  • Umiejętność pracy w zespole oraz zgłaszania własnych pomysłów;
  • Chęć nauki nowych rozwiązań i technologii;
  • Zaangażowanie i inicjatywa w działaniu, nastawienie na poszukiwanie rozwiązań.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość rozwiązań CD/CI (Continuous Integration/ Continuous Delivery);
  • Znajomość działania usług sieciowych: poczty, rozwiązywania nazw, autoryzacji użytkowników ( LDAP / AD);
  • Znajomość systemów zarządzania konfiguracją( np. puppet);
  • Umiejętność pracy z systemami kontroli wersji ( git);
  • Umiejętność administracji bazami danych: MySQL i PostgreSQL, umiejętność formułowania zapytań SQL;
  • Znajomość działania sieci LAN i zarządzania jej komponentami;
  • Doświadczenie w tworzeniu procedur, dokumentacji systemów, znajomość metodyki ITIL;
  • Znajomość zagadnień dotyczących bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych;
  • Doświadczenie zawodowe w administrowaniu systemami Windows będzie dodatkowym atutem.