kandydatów

Etat Informatyk

Firma: Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie miejsce pracy: Kraków

Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Informatyk
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 88590

Warunki pracy

Praca w siedzibie urzędu, przy komputerze; Istnieje możliwość pracy zdalnej; Dla osób niepełnosprawnych istnieje możliwość poruszania się po budynku - obecność wind, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety;

Bariera architektoniczna - wejście do budynku niedostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Monitorowanie i analizowanie bieżącego stanu infrastruktury IT;
  • Usuwanie usterek w systemach informatycznych;
  • Zmiana parametrów działania środowisk oraz ich aktualizacja;
  • Przygotowanie i prowadzenie dokumentacji infrastruktury i systemów;
  • Nadzór nad pracami i umowami serwisowymi infrastruktury serwerowej NAC. Zakup sprzętu w tym przygotowanie specyfikacji i zapytań ofertowych;
  • Administrowanie systemem obsługi wsparcia technicznego użytkowników, w celu pomocy pracownikom w zakresie eksploatacji sprzętu i oprogramowania;
  • Udział w prowadzonych projektach NAC, rozwijanie oprogramowania; Przygotowanie prototypów;
  • Prognozowanie stanu infrastruktury teleinformatycznej NAC ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa zgromadzonych danych oraz sprzętu;
  • Przygotowanie krótko i długoterminowych planów modernizacji infrastruktury, w celu zapewnienia właściwego i nieprzerwanego działania systemów;
  • Zapewnienie bezpieczeństwa danych cyfrowych przechowywanych w ramach infrastruktury teleinformatycznej NAC w celu minimalizacji ryzyka zagrożeń czynników zewnętrznych i wewnętrznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji systemami Linux
  • Umiejętność pracy z ticketowymi systemami rozwiązywania problemów, typu ServiceDesk;
  • Umiejętność rozwiązywania problemów z okablowaniem strukturalnym;
  • Umiejętność tworzenia procedur; przygotowywania dokumentacji infrastruktury i systemów;
  • Umiejętność rozwiązywania problemów z oprogramowaniem klienckim;
  • Znajomość rozwiązań związanych z monitoringiem zasobów i aplikacji;
  • Doświadczenie w administrowaniu systemami Linux (Debian, CentOS);
  • Znajomość działania sieci LAN i SAN z przynajmniej podstawową umiejętnością konfiguracji urządzeń;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, umożliwiająca swobodne poruszanie się w dokumentacji technicznej;
  • Samodzielność i odpowiedzialność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej a także umiejętność pracy w zespole;
  • Chęć nauki nowych rozwiązań i technologii oraz zaangażowanie i inicjatywa w działaniu, nastawienie na poszukiwanie rozwiązań
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość zagadnień związanych z administrowaniem stacjami klienckimi oraz serwerami w domenie Active Directory
  • Znajomość zagadnień związanych z infrastrukturą wykorzystywaną w centrach danych
  • Znajomość zagadnień dotyczących bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych
  • znajomość zagadnień dotyczacych automatyzacji powtarzalnych czynności
  • Znajomość działania środowisk wirtualizacji (ze wskazaniem Vmware lub Nutanix)
  • Doświadczenie w prowadzeniu zakupów sprzętu w tym opracowywania specyfikacji na potrzeby zamówień publicznych.