kandydatów

Etat Inspektor

Firma: Komenda Powiatowa Policji w Krakowie miejsce pracy: Kraków

Komenda Powiatowa Policji w Krakowie
Komendant Powiatowy Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 97757

Warunki pracy

Realizacja zadań dla zapewnienia właściwego i terminowego sposobu przyjmowania, załatwiania i rozpatrywania skarg na policjantów i pracowników KPP w Krakowie i jednostek podległych.Przy wykonywaniu zadań istnieje złożoność procedur. Istniejące procedury wymagają umiejętności ich interpretacji. Zadania wiążą się z podejmowaniem uznaniowych decyzji dotyczących sposobu kończenia postępowań oraz konstruowania wniosków wynikających z ujawnionych nieprawidłowości, uchybień. Każde postępowanie wymaga indywidualnego podejścia, tak samo jak postępowanie administracyjne, zebrania dokumentacji i podjęcia decyzji co do sposobu jego zakończenia. Prowadzone postępowania i sprawy będące ich przedmiotem, wymagają umocowania prawnego i nie możliwe jest działanie w sytuacjach braku odpowiednich przepisów. Niedogodności związane z pracą to stres spwodowany terminowością zadań.Praca administracyjno-biurowa, w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym, w oświetleniu naturalnym oraz sztucznym, przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy w wymuszonej pozycji ciała. Pracownik wykonuje czynności o charakterze statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze oraz dynamicznym, związane z poruszaniem się po budynku KPP w Krakowie. Stanowisko pracy znajduje się na 1 piętrze budynku, nie w pełni dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością narządów ruchu ( brak windy) są odpowiednio dostosowane toalety i ciągi komunikacyjne. Praca z wykorzystaniem komputera i sprzętu biurowego.Uwaga- pierwsza umowa opracę na czas określony z obowiązkiem odbycia słuzby przygotowawczej w korpusie słuzby cywilnej.

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania wyjaśniające skargi na policjantów KPP w Krakowie i podległych Komisariatów Policji
  • Koordynuje postępowania dyscyplinarne, czynności wyjaśniające oraz postępowania wyjaśniające skargi
  • Analizuje materiały postępowań wyjaśniających skargi prowadzone przez wyznaczonych naczelników wydziałów i komendantów komisariatów Policji podległych KPP w Krakowie
  • Prowadzi postępowania administracyjne
  • Prowadzi rejestr skarg i wniosków według formularzy IntraDok oraz SWOP oraz przechowuje dokumentację skargową wg. oboiązujących przepisów
  • Przekazuje informacje skargowe i poza skargowe koordynatorowi skargowemu w Wydziale Kontroli KWP w Krakowie
  • Wprowadza w systemie SESPOL sprawozdania dotyczące wydarzeń nadzwyczajnych z udziałem policjantów i pracowników Policji i prowadzi w tym zakresie dokumentacje
  • Opracowuje zestawienia statystyczne dotyczące sposobu przyjmowania i rozpatrywania skarg, wniosków
  • Gromadzi przepisy, wytyczne i polecenia dotyczące postępowań wyjaśniających skargi obywateli i przekazuje je funkcjonariuszom realizującym zadania z zakresu rozpatrywania skarg

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy administracyjnej lub pracy w obszarze skarg i wniosków
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość przepisów resortowych w zakresie organizacji służby w poszczególnych komórkach Policji
  • Obiektywizm i wnikliwość w ocenie faktów