kandydatów

Etat Starszy inspektor

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie miejsce pracy: Kraków

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 121432

Warunki pracy

Na stanowisku pracy mogą występować warunki uciążliwe spowodowane wymuszoną pozycją ciała - praca przy monitorze ekranowym w pozycji siedzącej. Praca wymagająca szczególnej koncentracji przy weryfikacji dokumentów przed wprowadzeniem ich do systemu komputerowego i sporządzaniu przelewów w systemie bankowości elektronicznej. Nie występują warunki szkodliwe lub niebezpieczne.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Pomieszczenia biurowe Wydziału Finansów KWP w Krakowie, mieszczące się na III oraz IV piętrze nie  dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością narządów ruchu (ciężkie drzwi wahadłowe na terenach komunikacyjnych, wąskie drzwi do pomieszczeń biurowych o ograniczonej powierzchni, brak odpowiednich sanitariatów, winda niedostosowana dla osób niepełnosprawnych - w przypadku jej awarii brak możliwości dostania sie na III i IV piętro).

Zakres zadań

  • naliczanie, w oparciu o aktualne przepisy prawa pracy, zawarte umowy o pracę i rozkazy personalne, miesięcznych wynagrodzeń i zasiłków chorobowych dla pracowników cywilnych oraz uposażeń funkcjonariuszy,
  • prowadzenie kartotek wynagrodzeń/uposażeń pracowników cywilnych i funkcjonariuszy oraz kart zasiłkowych w sposób czytelny i przejrzysty,
  • dokonywanie comiesięcznych rozliczeń z ZUS w zakresie ubezpieczeń społecznych i zasiłków z wykorzystaniem programu PŁATNIK,
  • naliczanie oraz sporządzanie list dodatkowych należności w postaci nagród rocznych, nagród jubileuszowych, odpraw emerytalno-rentowych, odpraw pośmiertnych itd. dla pracowników Policji i funkcjonariuszy,
  • wydawanie zaświadczeń dla pracowników i funkcjonariuszy,
  • sporządzanie rocznej informacji PIT o uzyskanych dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy,
  • przygotowywanie przelewów bankowych dotyczących wynagrodzeń i uposażeń, zajęć sądowych, administracyjnych i innych z wykorzystaniem programu NBE NBP,
  • przeprowadzanie bieżących analiz i sporządzanie sprawozdań na potrzeby kierownictwa Wydziału oraz jednostki nadrzędnej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • powyżej 1 roku doświadczenia zawodowego w komórkach finansowych,
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą POUFNE lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych
  • znajomość i interpretacja przepisów ustawy o finansach publicznych, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, przepisów prawa podatkowego,
  • znajomość obsługi komputera,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe