kandydatów

Etat Z-ca głównego księgowego

Firma: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie miejsce pracy: Kraków

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie
Z-ca głównego księgowego
Miejsce pracy: Kraków
Numer: StPr/23/1735
OBOWIĄZKI:

Prowadzenie rachunkowości podmiotu leczniczego na zasadach określonych w ustawie o rachunkowości oraz ustawie o finansach publicznych oraz zgodnie z przepisami podatkowymi (odpowiedzialność za politykę rachunkowości, plan kont oraz procedury księgowo podatkowe), w tym między innymi: nadzór i kontrola nad prawidłowością prowadzenia ksiąg rachunkowych, obiegiem dokumentów księgowych, terminowością regulowania zobowiązań finansowych oraz egzekwowaniem należności, odpowiedzialność za zgodność operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym podmiotu leczniczego, kompletność i rzetelność dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych, kierowanie pracą działu księgowego oraz sprawowanie merytorycznego nadzoru nad podległymi pracownikami, sporządzanie rzetelnie i terminowo wszelkich sprawozdań finansowych, opracowywanie projektów zarządzeń Dyrektora podmiotu leczniczego dotyczących spraw ekonomiczno-finansowych i księgowych, oraz opiniowanie projektów innych komórek organizacyjnych, weryfikowanie pod względem księgowym projektów umów, rzetelne i terminowe wykonywanie wszelkich sprawozdań finansowych, kontrola dokumentów wchodzących i wychodzących (faktury, rachunki, itp.) pod względem ich prawidłowości i rzetelności wykonania, prowadzenie dokumentacji rozliczeń z bankami, ZUS, US i innymi instytucjami, prowadzenie dokumentacji finansowych rozliczeń pracowniczych, ewidencjonowanie pod względem księgowym przyjęcia i wydawania środków trwałych, nadzorowanie wykonywanych inwentaryzacji i wybrakowanych środków trwałych, dokonywanie analiz kształtowania się kosztów w poszczególnych ośrodkach kosztowych jednostek organizacyjnych, pełnienie obowiązków głównego księgowego podczas jego nieobecności.

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Zawód: Główny księgowy (wymagany staż - lata: 4)
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne, kierunek: prawo,administracja, rachunkowość lub finanse

Wymagania inne:

Wykształcenie wyższe kierunkowe, z co najmniej 4 letnią praktyką w księgowości. Mile widziane doświadczenie w strukturach finansowych podmiotów leczniczych. Doświadczenie związane z prowadzeniem gospodarki finansowej i księgowości w jednostkach organizacyjnych sektora finansów publicznych, kierowanie zespołem pracowników księgowości. Biegła znajomości ustaw: o rachunkowości, o finansach publicznych, o podmiotach leczniczych, regulujących podstawy podatkowe oraz innych ustaw wykorzystywanych w codziennej pracy. Biegła obsługa komputera: (środowisko Windows) z wykorzystaniem oprogramowania do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zdolność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Umiejętność zarządzania pracą zespołu. Predyspozycje osobowościowe: sumienność, uczciwość, cierpliwość, życzliwość, wysoka kultura osobista. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego oraz umyślne przestępstwo skarbowe. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.

Miejsce pracy:

Kraków

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 6 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie