kandydatów

Etat Psycholog

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce miejsce pracy: Wieliczka

Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce
Psycholog
Miejsce pracy: Wieliczka
Numer: StPr/22/0969
OBOWIĄZKI:

1) Udzielanie wsparcia psychologicznego rodzinom zastępczym z terenu Powiatu Wielickiego. 2) Prowadzenie terapii dzieci przebywających w pieczy w siedzibie organizatora pieczy zastępczej i w miejscu zamieszkania dziecka. 3) Prowadzenie zajęć psychoedukacyjnych indywidualnych i grupowych dla dzieci i młodzieży przebywających w pieczy zastępczej. 4) Prowadzenie grup wsparcia dla niezawodowych, spokrewnionych i zawodowych rodzin zastępczych oraz dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. 5) Przeprowadzanie badań psychologicznych oraz analizy kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka pod względem zapewnienia przyjmowanym do pieczy dzieciom warunków bytowych zaspokajających ich rozwój emocjonalny, fizyczny i społeczny, właściwej edukacji i rozowju zainteresowań oraz wypoczynku i organizacji czasu wolnego. 6) Sporządzanie opinii o posiadaniu predyspozycji i motywacji kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. 7) Przygotowanie dokumentacji do kwalifikacji kandydatów na rodziny zastępcze. 8) Prowadzenie działalności diagnostyczno-konsultacyjnej, której celem jest pozyskiwanie, szkolenie i kwalifikowanie osób zgłaszających gotowość do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej. 9) Koordynacja oraz współpraca z Ośrodkami adopcyjnymi i instytucjami organizującymi szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze. 10) Dokonywanie okresowej oceny sytuacji dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej oraz oceny rodziny zastepczej. 11) Udział w zespołach do spraw okresowej oceny dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej. 12) Przygotowanie we współpracy z kierownikiem działu ds. pieczy zastępczej, koordynatorem rodziny lub specjalistą pracy z rodziną i rodziną zastepczą planu pomocy dziecku. 13) Sporządzanie opinii psychologicznych w ramach przygotowywania karty zgłoszenia dziecka do adopcji. 14) Praca w środowisku rodzin zastępczych.

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), kierunek: Psychologia

Wymagania inne:

Poziom wykształcenia: 1. Obywatelstwo polskie. 2. Minimalne 2-letnie doświadczenie w poradnictwie rodzinnym. 3. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych. 4. Kandydat nie był prawomocnie skazany za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. 5. Kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest mu zawieszona ani ograniczona. 6. Nieposzlakowana opinia. 7. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku Psychologa. 8. Znajomość przepisów prawa z zakresu: pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemie pieczy zastępczej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie. KWALIFIKACJE I UMIEJĘTNOŚCI: 1. Umiejętność nawiązywania relacji, kultura osobista, odpowiedzialność, kreatywność, dyspozycyjność, rzetelność. 2. Wysokie kompetencjie w zakresie komunikacji interpersonalnej. 3. Wnikliwość, umiejetność analitycznego myślenia, empatia, obiektywizm. 4. Wiedza z dziedziny psychometrii i umiejętność posługiwania sie specjalistycznymi narzędziami badawczymi. 5. Umiejetność planowania i organizacji pracy własnej, zaangażowanie. 6. Umiejętność pracy w zespole. 7. Umiejetność interpretowania przepisów. 8. Umiejętność obsługi urządzeń biurowych, obsługi SI, Microsoft Office. 9. Mile widziane prawo jazdy kat. B. DOŚWIADCZENIE: 1. Mile widziany rok stażu pracy z dziećmi, znaczącym atutem będzie doświadczenie w pracy w Instytucjach realizujących zadania z zakresu Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastepczej, Ustawy o pomocy społecznej i Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Miejsce pracy:

Wieliczka

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 4 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce