kandydatów

Etat Starszy inspektor wojewódzki

Firma: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie miejsce pracy: Kraków

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy inspektor wojewódzki
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 106486

Warunki pracy

zagrożenie korupcją i naciskami grup przestępczych, permanentna obsługa klientów zewnętrznych (obsługa klientów, którzy weszli w konflikt z prawem oraz przedstawicieli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości).

Praca na ww. stanowisku odbywa się na pierwszym piętrze w jednym z dwóch przylegających do siebie budynków przy ul. św. Sebastiana 9 i 11. W przypadku pracy biurowej na wolnym stanowisku pracy w Wydziale Spraw Obywatelskich pracodawca zapewnia racjonalne, niezbędne usprawnienia w środowisku pracy w przypadku zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. Usprawnienia polegają na dostosowaniu stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej wynikających ze zgłoszonego w konkretnej sytuacji stopnia i rodzaju niepełnosprawności. W przypadku niepełnosprawności wynikającej ze schorzenia narządu ruchu zapewniona jest odpowiednia wolna powierzchnia w pomieszczeniu pracy. Zachowane są wynikające z przepisów prawa budowlanego wymagane parametry kubatury pomieszczeń, ich wysokości, szerokości drzwi (za wyjątkiem części drzwi w budynkach zabytkowych, również z obecnością progów), oświetlenia, a także ergonomii stanowiska pracy (odpowiednie, ergonomiczne siedziska, biurka, komputery i inne sprzęty).

Do jednego z budynków można wejść przez bramę tzw. holem przejazdowym od strony ulicy. Wejście do budynku po kilku stopniach. W budynku brak toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Budynek nie posiada windy oraz platformy dla osób niepełnosprawnych, a także podjazdu przed budynkiem. Przed drugim budynkiem znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych wraz z poręczami. Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W obu budynkach drzwi wejściowe pojedyncze drewniane są otwierane jednym skrzydłem. Na piętrach występują bariery architektoniczne. Przy budynkach nie ma parkingu. Odległość od stanowiska pracy chronionej do najbliższego ustępu przekracza 50 m, a w przypadku konieczności korzystania wyłącznie z pomieszczenia w pełni przystosowanego do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim nie ma możliwości dotarcia do tego rodzaju pomieszczenia przy wykorzystaniu dźwigu osobowego i/lub pochylni.

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania i przygotowuje projekty decyzji i postanowień w związku z wnioskami uprawnionych organów, w celu odmowy wydania lub unieważnienia dokumentów paszportowych
  • Prowadzi sprawy związane z zastosowanymi przez organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości środkami zapobiegawczymi w postaci zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem lub zakazem wydania paszportu, w celu zapobieżenia posługiwania się dokumentami paszportowymi przez osoby nieuprawnione
  • Prowadzi lokalną ewidencję paszportową w zakresie wniosków o odmowę wydania i unieważnienie dokumentów paszportowych oraz środków zapobiegawczych w postaci zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem lub zakazem wydania paszportu
  • Prowadzi weryfikację aktualności wniosków o odmowę wydania i unieważnienie paszportu oraz środków zapobiegawczych w postaci zakazu opuszczania kraju połączonych z zatrzymaniem lub zakazem wydania paszportu, zgłoszonych w latach ubiegłych
  • Opracowuje i aktualizuje karty informacyjne Biuletynu Informacji Publicznej oraz komunikaty zamieszczane na stronach internetowych Urzędu w zakresie spraw paszportowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej- potwierdzone kopiami dokumentów

  • znajomość przepisów ustawy o dokumentach paszportowych wraz z aktami wykonawczymi, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)
  • znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej, kodeksu postępowania administracyjnego oraz wiedza z zakresu administracji publicznej
  • komunikatywność
  • dobra znajomości obsługi komputera, w tym pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność stosowania przepisów w praktyce
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów
  • zdolność działania w sytuacjach stresowych