Etat Starszy Specjalista ds. Podatków Bezpośrednich (w obszarze podatku CIT)

Firma: PGE Energia Ciepła S.A. miejsce pracy: Kraków

PGE Energia Ciepła S.A.

Jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej PGE SA, największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji.

Posiadamy ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,8 GWt mocy elektrycznej 2,5 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 672 km.

Produkujemy i dostarczamy ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Jesteśmy obecni także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie.

Dajemy stabilne zatrudnienie ponad 3,5 tys. Pracownikom.

Rozpoczynamy rekrutację na stanowisko:

Starszy Specjalista ds. Podatków Bezpośrednich (w obszarze podatku CIT)
Miejsce pracy: Kraków

Twój zakres obowiązków:

  • Kalkulacja podatku dochodowego od osób prawnych CIT oraz sporządzanie deklaracji podatkowych.
  • Analiza transakcji i kwalifikacja podatkowa, opiniowanie umów pod kątem podatkowym.
  • Identyfikacja oraz raportowanie zagrożeń i ryzyk podatkowych.
  • Sporządzanie prognoz i planów w zakresie podatków.
  • Bieżąca analiza przepisów i terminowe wdrażanie zmian w systemach księgowo-finansowych.
  • Współpraca z audytorami i doradcami podatkowymi.
  • Wsparcie podczas kontroli podatkowych oraz bieżąca komunikacja z organami podatkowymi.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ( preferowane kierunki ekonomia lub prawo).
  • Trzy letniego doświadczenia w obszarze podatków lub rachunkowości.
  • Bardzo dobrej znajomości przepisów w zakresie podatków w szczególności CIT.
  • Dobrej znajomości MS Office, w szczególności MS Excel.
  • Znajomości programu SAP (mile widziane).
  • Dobrej organizacji pracy własnej.
  • Odpowiedzialności, zaangażowania, umiejętności analitycznych.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udziału w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny.
  • Bogaty system kafeteryjny ZFŚS.
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.
  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych (np. grupowe ubezpieczenie na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego).
  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.