kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Krakowie miejsce pracy: Kraków

Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 96710

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa, siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji,

  • praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca koncentracji, dokładności,

  • obsługa innych urządzeń biurowych,

  • na stanowisku występuje oświetlenie sztuczne, sufitowe górne oraz naturalne dzienne - okna,

  • narzędzia pracy: komputer, drukarka, telefon, faks, kserokopiarka, niszczarka,

  • budynek jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zakres zadań

  • Prowadzi analizy i testy w zakresie zgłoszonych zmian w systemie oraz jego interfejsie
  • Wspiera użytkowników w obsłudze systemu
  • Podejmuje działania analityczne
  • Działa na rzecz utrzymania i rozwoju SyKaP KAS, w szczególności przez ocenę zasadności zmian, analizy i projektowanie zmian rozwojowych
  • Współpracuje z właścicielem biznesowym SyKaP KAS oraz innymi podmiotami
  • Kontaktuje się z przedstawicielami CIRF odpowiedzialnymi za analizę systemową i prace deweloperskie

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego odpowiednio w obszarze lub co najmniej 1 rok doświadczenia w zarządzaniu projektami
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego w tym: Ustawa z dnia 26.06.1974 r. Kodeks pracy, Ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, Ustawa z dnia 21.11.2008 r. o służbie cywilnej, Ustawa z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, Ustawa z dnia 13.10.1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, Ustawa z dnia 27.08.2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, Ustawa z dnia 25.06.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 8.01.1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop, Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu służby cywilnej, Rozporządzenia wykonawcze do powyższych ustaw
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niewykonywanie pracy w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz.U. z 2020, poz. 2141) ani niewspółpracowanie ze wskazanymi organami bezpieczeństwa państwa
  • Konieczna jest asertywność oraz umiejętność przekonywania. Może być wymagana umiejętność konsultacji kwestii drażliwych
  • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • Umiejętność publicznego swobodnego wypowiadania się
  • Umiejętność redagowania pism
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i tworzenia koncepcji realizacji zadania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność prowadzenia szkoleń
  • Umiejętność testowania aplikacji i weryfikacji nowych rozwiązań technicznych i biznesowych