kandydatów

Etat Specjalista ds. modelowania hydraulicznego

Firma: Jacobs miejsce pracy: Kraków

Jacobs jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie doradztwa technicznego, projektowania i zarządzania projektami inwestycyjnymi dla klientów z sektora publicznego i prywatnego na całym świecie.

W naszych biurach w Krakowie i Warszawie zatrudniamy ponad 1700 pracowników, którzy wspierają naszą działalność we wszystkich regionach świata. W ramach Global Delivery Center (GDC) nasi inżynierowie współpracują przy realizacji mulidyscyplinarnych projektów z zakresu Infrastruktury lądowej, wodnej i ochrony środowiska. Nasi specjaliści z Global Business Services (GBS) zapewniają wsparcie i doradzwo w zakresie rachunkowości, zakupów, IT, HR i projektowania graficznego.

Rozpocznij karierę w firmie, która inspiruje i zapewnia pracę, dzięki której możesz się rozwijać i odnosić sukcesy każdego dnia.
Specjalista ds. modelowania hydraulicznego
Miejsce pracy: Kraków
Nr ref.: BI 000CY9

Firma Jacobs od 5 lat intensywnie rozwija swój zespół modelowania hydraulicznego.
Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w największym w kraju zespole specjalistów z zakresu modelowania powodzi rzecznych, morskich, miejskich, modelowania sieci kanalizacyjnych oraz wodociągowych. Jeżeli chcesz dołączyć do zespołu wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresu inżynierii, nauk przyrodniczych oraz ścisłych – zgłoś swoją kandydaturę na stanowisko:

Specjalisty ds. modelowania hydraulicznego

W zespole modelowania będziesz realizował projekty dotyczące zarządzania ryzykiem powodziowym, oddziaływania zbiorników retencyjnych, zrównoważonych systemów drenażowych (SuDS), renaturyzacji cieków, rozwoju i optymalizacji działania sieci wodociągowych, oddziaływania pływów oraz falowania wód morskich, CFD, analizy procesów erozyjnych, dla klientów m.in. z Wielkiej Brytanii, Polski, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Praca w Jacobs umożliwi Ci rozwój umiejętności i pozyskanie doświadczenia z wykorzystaniem najnowszych technologii obliczeniowych oraz wkład w rozwój oprogramowania do modelowania – Flood Modeller Pro. A przede wszystkim będziesz mógł pracować w przyjaznej atmosferze wysokiej klasy specjalistów i pasjonatów swojej pracy.

Obowiązki:
  • Modelowanie hydrauliczne związane z ryzykiem powodziowym i zarządzaniem zasobami wodnymi,
  • Przetwarzanie danych przestrzennych i wyników modelowania w standardach GIS,
  • Identyfikacja i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań technicznych w celu poprawy efektywności realizacji projektów,
  • Wspieranie zespołu w budowaniu kompetencji technicznych
  • Prezentacja wyników modelowania klientom wewnętrznym i zewnętrzny

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin
  • Możliwość pracy w biurze, zdalnie lub w modelu hybrydowym
  • Elastyczne godziny pracy ( rozpoczynamy między 7:30-9:30)
  • „Krótkie piątki” (poniedziałek – czwartek 8.5h, piątek 6h)
  • Pracę w doświadczonym zespole projektowym, przy międzynarodowych/długoterminowych projektach w firmie obecnej we wszystkich obszarach infrastruktury
  • Współpracę z inżynierami z zagranicznych biur Jacobs
  • Możliwość uczestnictwa w inicjatywach związanych z innowacją i jej praktyczne wykorzystanie w automatyzacji i optymalizacji projektowania z użyciem różnych technologii, narzędzi oraz języków programowania
  • Członkostwo w sieciach społecznościowych Jacobs ( Women’s network, One World, PRISM, Careers Network, Collectively i innych) oraz udział w inicjatywach związanych z ich działalnością
  • Pakiet benefitów (pakiet medyczny LuxMed, dodatkowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie karty Multisport, system kafeteryjny My Benefit, opieka psychologiczna)
  • Dofinansowanie kursu j. angielskiego
  • Coroczny zwrot kosztów członkostwa w izbie inżynierów
  • Możliwość wyjazdów zagranicznych i współpracy z innymi branżami przy realizacji projektów o globalnej skali

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie w kierunku Inżynieria Środowiska, Budownictwo Wodne, Ochrona Środowiska, Geografia lub innych kierunkach pokrewnych;
  • Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w roli modelarza hydraulicznego;
  • Doświadczenie w użytkowaniu oprogramowania do modelowania hydraulicznego 1D i 2D (Mike by DHI, TUFLOW, Flood Modeller, HEC-RAS, Infoworks ICM);
  • Dobra znajomość i umiejętność posługiwania się do analiz przestrzennych GIS (QGIS, MapInfo, ArcGIS,);
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Umiejętność efektywnej organizacji czasu pracy i budowania współpracy w zespole;
  • Jako dodatkowy atut będzie uznawana umiejętność automatyzacji pracy (Python, VBA, PowerBI, R)