kandydatów

Etat Pracownik socjalny

Firma: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego miejsce pracy: Słomniki

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego
Pracownik socjalny
Miejsce pracy: Słomniki
Numer: StPr/2021-11-15/3276
OBOWIĄZKI:
Prowadzenie pracy socjalnej w środowisku, przede wszystkim z osobami z zaburzeniami psychicznymi a także rodzinami z dziećmi, monitorowanie sytuacji rodzin zagrożonych kryzysem, Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych w miejscu zamieszkania osób ubiegających się o pomoc, także wywiadów alimentacyjnych u osób zobowiązanych do alimentacji na rzecz osoby ubiegającej się o pomoc Koordynacja specjalistycznego poradnictwa (Punkt Wsparcia Drugi Krok) Rozwijanie usług dla mieszkańców Gminy, realizacja programów i projektów, wnioskowanie o środki finansowe na ten cel Współpraca z kadrą placówki wsparcia dziennego, prowadzenie pracy socjalnej w rodzinach dzieci korzystających z placówki, organizowanie spotkań interdyscyplinarnych ds. sytuacji dziecka w rodzinie, Prowadzenie niezbędnej dokumentacji i sprawozdawczości z realizowanych zadań Szczegółowy zakres czynności zostanie ustalony z osobą wybraną na stanowisko i będzie uwzględniał jej doświadczenie i predyspozycje do realizacji konkretnych działań mieszczących się w zadaniach pracownika socjalnego.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: dobrze rozwinięte zdolności interpersonalne
Uprawnienia: Kurs prawa jazdy kat. B
Uprawnienia: empatia

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne dla Kandydatów/ek na ww. stanowisko: obywatelstwo polskie, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, wykształcenie niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodne z art. 116 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2020r. poz. 1876 ze zm.), niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. (na etapie rekrutacji wymagane jest oświadczenie w tej sprawie od kandydata/kandydatki) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na tym stanowisku prawo jazdy kat. BWymagania dodatkowe: doświadczenie w pracy na stanowisku pracownika socjalnego w Ośrodku Pomocy Społecznej, doświadczenie w obsłudze systemu dziedzinowego Helios, umiejętność pisania i realizacji projektów socjalnych lub programów współfinansowanych ze środków budżetu Państwa (np. ogłaszanych przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej), zaangażowanie, otwartość, komunikatywność[Inne] : obywatelstwo polskie,posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,wykształcenie niezbędne do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodne z art. 116 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2020r. poz. 1876 ze zm.),niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego

Miejsce pracy:

Słomniki

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wynagrodzenie brutto:

od 4 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego