kandydatów

Etat Kierownik zespołu ds. ryzyka finansowego

Firma: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie miejsce pracy: Kraków

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie
Kierownik zespołu ds. ryzyka finansowego
Miejsce pracy: Kraków
Numer: StPr/21/8515
OBOWIĄZKI:
Kierowanie zespołem około 15 analityków ryzykawspierających HSBC w kilku lokalizacjach na całym świecie. Wspieranie szkolenia i rozwoju pracowników w zespole. Udział i wsparcie dla migracji z nowych lokalizacji. Przygotowywanie raportów i analiz dot. ekspozycji na ryzyko kredytowe kontrahenta.Monitorowanie ekspozycji na ryzyko pod kątem ewentualnych przekroczeń ustalonych limitów.Czynny udział we wdrażaniu infrastruktury IT oraz usprawnianiu i standaryzowaniu procesów w obszarze ryzyka kredytowego kontrahenta
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Język: angielski, w mowie - C2 - biegły, w piśmie - C2 - biegły

Wymagania inne:

Poziom wykształcenia: wyższe, kierunek wykształcenia: preferowane w dziedzinie ilościowej, takiej jak Ekonomia, Finanse, Matematyka, IT. Doświadczenie zawodowe: 5+ lat doświadczenia w bankowości w obszarach takich jak Ryzyko, Product Control, Front Office, Middle Office z ekspozycją na ryzyko kredytowe kontrahenta. Umiejętności: doświadczenie w zarządzaniu zespołem, doskonałe umiejętnosci interpersonalne i analityczne, bardzo dobra znajomość: zagadnień z obszaru ryzyka kredytowego kontrahenta, instrumentów finansowych, ich zastosowania, cyklu życia oraz metod wyceny MS Office oraz opcjonalnie VBA, Python i/lub SQL. Uprawnienia: preferowane certyfikaty - CFA, FRM, PRM. Znajomość języków obcych: język angielski płynny w mowie i piśmie

Miejsce pracy:

Kraków

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 14 423 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie