Etat Realizator specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Firma: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego miejsce pracy: Skawina

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego
Realizator specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi
Miejsce pracy: Skawina
Numer: StPr/2021-10-13/2944
OBOWIĄZKI:
Ogólny zakres obowiązków zgodny z Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 erześnia 2005r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych tj.1.Uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia.2.Pielęgnacja-*jako wspieranie procesu leczenia.3.Rehabilitacja fizyczna i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu w zakresie nieobjętym przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o swiadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.4.Pomoc mieszkaniowa.5.Zapewnienie dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjno-wychowawczych,w wyjątkowych przypadkach,jeżeli nie mają dostępu do zajęć,o których mowa w art.7 ustawy z dnia19 sierpnia 1994r.o ochronie zdrowia psychicznego.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Poziom wykształcenia-Zgodnie z Rozp.Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005r.w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych-Dz.U Z 2005r.Nr 189,poz.1598 z późn.zm.:Specjalistyczne usługi są świadczone przez osoby posiadające kwalifikacje do wykonywania zawodu:pracownika socjalnego,psychologa,pedagoga,logopedy,terapeuty zajęciowego,pielęgniarki,asystenta osoby niepełnosprawnej,opiekunki środowiskowej,specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej,fizjoterapeuty lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć określone specjalistyczne usługi.Osoby świadczące specjalistyczne usługi dla osób z zaburzeniami psychicznymi muszą posiadać co najmniej półroczny staż w jednej z następujących jednostek:-szpitalu psychiatrycznym;-jednostce organizacyjnej pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi;-placówce terapii lub placówce oświatowej,do której uczęszczają dzieci z zaburzeniami rozwoju lub upośledzeniem umysłowym;-ośrodku terapeutyczno-edukacyjno-wychowawczym;-zakładzie rehabilitacji;-innej jednostce niż wyżej wymienione,świadczacej specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi.Umiejętności:umiejętności kształtowania motywacji do akceptowanych przez otoczenie zachowań,kształtowania nawyków celowej aktywności,prowadzenia treningu zachowań społecznych.Uprawnienia:posiadanie kwalifikacji odpowiednich do świadczenia specjalistycznych usług opiekuńczych.Doświadczenie zawodowe mile widziane.

Miejsce pracy:

Skawina

Rodzaj umowy:

Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług

Wynagrodzenie brutto:

od 45 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego