kandydatów

Etat Opiekun

Firma: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego miejsce pracy: Skawina

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego
Opiekun
Miejsce pracy: Skawina
Numer: StPr/2021-08-24/2251
OBOWIĄZKI:
Usługi gospodarcze, polegające na pomocy lub wykonywaniu następujących czynności:Usługi związane z utrzymaniem czystości i użytkowaniem pomieszczeń:-utrzymanie czystości pomieszczeń i urządzeń sanitarnych użytkowanych przez osobą korzystającą z pomocy,-utrzymanie w czystości naczyń stołowych, kuchennych i innego sprzętu gospodarstwa domowego, dbanie o higienę żywności,-pranie bielizny osobistej i odzieży (pod warunkiem posiadania pralki),-pranie (pod warunkiem posiadanie pralki) lub zanoszenie bielizny pościelowej do pralni, zmiana bielizny pościelowej,-palenie w piecu i przynoszenie opału,Usługi związane z żywieniem:-zakup podstawowych artykułów spożywczych oraz artykułów gospodarstwa domowego(w sklepie najbliższym miejsca zamieszkania osoby objętej usługami),-pomoc w sporządzaniu listy zakupów,-informowanie o cenach towarów,-towarzyszenie podczas robienia zakupów,-przygotowanie lub pomoc w przygotowywaniu posiłków uwzględniających dietę oraz pomoc przy spożywaniu posiłków (śniadania, obiadu, kolacji)-dostarczanie jednego gorącego posiłku dziennie.Pozostałe usługi gospodarcze:-załatwianie spraw urzędowych lub towarzyszenie przy ich załatwianiu,-pomoc w opłacaniu rachunków-na życzenie klienta,-organizowanie spacerów, podtrzymywanie kontaktów ze środowiskiem, -zgłaszanie wizyt lekarskich i badań laboratoryjnych,-realizacja recept,-pomoc w opiece nad zwierzęciem domowym.Usługi pielęgnacyjne polegające na pomocy lub wykonywaniu następujących czynności, w szczególności:-mycie całego ciała, czesanie, ubieranie, kąpiel,-oklepywanie,-zmiana pampersów,-prześcielanie łóżka, układanie chorego w łóżku,-zmiana bielizny osobistej i pościelowej chorego,-zamawianie wizyt lekarskich, kontakty z lekarzem w sprawach dotyczących zdrowia osoby objętej opieką.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: podstawowe, brak

Wymagania inne:

Wymagane zaangażowanie, dobra organizacja pracy, odpowiedzialność i komunikatywność. Mile widziany kurs w zakresie opieki nad osobami starszymi. Mile widziane doświadczenie w realizacji usług opiekuńczych, w tym: zawodowe, wolontariackie, lub osobiste wynikające z pełnienia roli opiekuna faktycznego.

Miejsce pracy:

Skawina

Rodzaj umowy:

Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług

Wynagrodzenie brutto:

od 19 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego