kandydatów

Etat Psycholog - specjalista pracy z rodziną

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce miejsce pracy: Wieliczka

Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce
Psycholog - specjalista pracy z rodziną
Miejsce pracy: Wieliczka
Numer: StPr/21/0497
OBOWIĄZKI:
Udzielanie wsparcia rodzinom zastępczym z terenu Powiatu Wielickiego oraz umieszczonym w nich dzieciom. Przygotowywanie, we współpracy z rodziną zastępczą, asystentem rodziny oraz z podmiotem organizującym pracę z rodziną, planu pomocy dziecku. Organizowanie spotkań zespołu do spraw okresowej oceny dziecka i sporządzanie okresowej oceny sytuacji dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej. Wydawanie opinii o posiadaniu predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka w ramach zastępstwa. Dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które wpływają na negatywne funkcjonowanie rodziny. Udział w posiedzeniach dotyczących oceny sytuacji dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka w zakresie prowadzonych spraw oraz w ramach zastępstwa. Sporządzanie oceny rodziny zastępczej. Współpraca z Sądem Rodzinnym, oraz innymi Podmiotami i Instytucjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny. Wykonywanie orzeczeń sądowych, w sprawie zabezpieczenie małoletnich. Wnioskowanie do Sądu Rodzinnego w sprawach opiekuńczych. Zapewnienie rodzinom zastępczym dostępu do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, edukacyjnej i rehabilitacyjnej. Zgłaszanie do ośrodków adopcyjnych informacji o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną, celem poszukiwania dla nich rodzin przysposabiających. Przygotowywanie corocznego sprawozdania z efektów pracy organizatorowi rodzinnej pieczy zastępczej. Zastępowanie w czynnościach służbowych psychologa zatrudnionego w Dziale ds. pieczy zastępczej.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak, kierunek: Psychologia

Wymagania inne:

Znajomość przepisów z zakresu Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz umiejętność ich stosowania. Umiejętność nawiązywania relacji, kultura osobista, odpowiedzialność, kreatywność, dyspozycyjność, rzetelność, obiektywizm. Umiejętność planowania i organizacji pracy własnej. Umiejętności pracy w sytuacjach stresowych. Umiejętność nawiązywania relacji, kultura osobista, odpowiedzialność, kreatywność, dyspozycyjność, obiektywizm. Umiejętność pracy w zespole. Umiejętność interpretowania przepisów. Umiejętność obsługi urządzeń biurowych, internetu i obsługi SI. Microsoft Office. Mile widziany rok stażu pracy z dziećmi, znaczącym atutem będzie długoletnie doświadczenie w pracy w Instytucjach realizujących zadania z zakresu Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, Ustawy o pomocy społecznej i Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Miejsce pracy:

Wieliczka

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 500 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce