kandydatów

Etat Projektant Orurowania / Piping Engineer

Firma: Jacobs miejsce pracy: Kraków

Jacobs jest międzynarodową firmą inżynierską świadczącą usługi w zakresie doradztwa technicznego, projektowania i zarządzania projektami dla klientów z sektora publicznego i prywatnego. Jesteśmy obecni zarówno przy realizacji obiektów przemysłowych i infrastruktury transportowej, jak i inwestycjach związanych z gospodarką wodną, ochroną przeciwpowodziową czy energetyką jądrową. Zatrudniamy ponad 50 000 pracowników na całym świecie.

W Polsce znajduje się Globalne Centrum Projektowe, w którym zatrudniamy już ponad 1100 inżynierów oraz ponad 1000 specjalistów różnych branż (Księgowość, IT, HR, Zakupy) w ramach Centrum Usług Wspólnych. Wspieramy możliwość rozwoju zawodowego nieustannie podnosząc kwalifikacje naszej Kadry Inżynierskiej, poprzez udział w zewnętrznych i wewnętrznych szkoleniach branżowych, konferencjach czy tez inicjatywach nietechnicznych typu mentoring czy wolontariat.

Rozpocznij karierę w firmie, która inspiruje i zapewnia pracę, dzięki której możesz się rozwijać i odnosić sukcesy każdego dnia. W związku z dalszym rozwojem poszukujemy osób na stanowisko:

Projektant Orurowania / Piping Engineer
Miejsce pracy: Kraków
Nr ref.: BIE00015R
Zakres obowiązków:
  • Samodzielne projektowanie rurociągów w modelach 3D;
  • Praca w zespole projektowym w roli inżyniera prowadzącego oraz zarządzanie takim zespołem;
  • Przeglądanie dokumentacji projektowej oraz opracowywanie specyfikacji technicznych;
  • Analizowanie i ocenianie rozwiązań branżowych dla zagadnień technicznych o zróżnicowanym stopniu skomplikowania;
  • Bieżące uzgadnianie zaproponowanych rozwiązań z Klientem;
  • Koordynacja międzybranżowa;
  • Udział w spotkaniach projektowych;
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne (I lub II stopień) po kierunkach: mechanika, energetyka, instalacji sanitarnych, inżynierii środowiska, inżynierii chemicznej, materiałoznawstwo, bądź pokrewne;
  • Doświadczenie w roli projektanta orurowania min 5 lat;
  • Dobra znajomość i umiejętność posługiwania się jednym z narzędzi projektowych 3D: np. CadWorx, SP3D, Plant 3D, E3D, Revit;
  • Praktyczna znajomość norm i standardów związanych z projektowaniem rurociągów przemysłowych, np. ASME B31.3, EN 13480;
  • Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych;
  • Umiejętność efektywnej organizacji czasu pracy i współpracy w zespole;
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (w tym słownictwo techniczne dotyczące branży);
  • Mile widziane doświadczenie zawodowe na etapie realizacji budowy;
  • Mile widziane doświadczenie w projektowaniu rurociągów z materiałów niemetalowych.
Oferujemy:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin;
  • Możliwość pracy w biurze lub w modelu hybrydowym;
  • Pracę w doświadczonym zespole projektowym, przy międzynarodowych, długoterminowych projektach;
  • Możliwość uczestnictwa w inicjatywach związanych z innowacją i jej praktyczne wykorzystanie w automatyzacji i optymalizacji projektowania z użyciem różnych technologii, narzędzi oraz języków programowania;
  • Elastyczne godziny pracy ( rozpoczynamy między 7:30-9:30);
  • „Krótkie piątki” (poniedziałek - czwartek 8.5h, piątek 6h);
  • Współpracę z inżynierami z zagranicznych biur Jacobs;
  • Członkostwo w sieciach społecznościowych Jacobs ( Women’s network, One World, PRISM, Careers Network, Collectively i innych) oraz udział w inicjatywach związanych z ich działalnością;
  • Pakiet benefitów (pakiet medyczny LuxMed, dodatkowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie karty Multisport, system kafeteryjny My Benefit, opieka psychologiczna) ;
  • Możliwość uczestnictwa w kursach j. angielskiego, niemieckiego, polskiego;
  • Coroczny zwrot kosztów członkostwa w izbie inżynierów;
  • Możliwość wyjazdów zagranicznych i współpracy z innymi branżami przy realizacji projektów o globalnej skali.