Etat Specjalista / Koordynator ds. Raportowania Finansowego (k/m)

Firma: Emitel S.A. miejsce pracy: Kraków

Emitel - lider w zakresie radiodyfuzji, telekomunikacji i infrastruktury telekomunikacyjnej, należący do międzynarodowej grupy Cordiant Digital Infrastructure Limited notowanej na brytyjskiej giełdzie, poszukuje ambitnej osoby z pasją i chęcią rozwoju na stanowisko:

Specjalista / Koordynator ds. Raportowania Finansowego (k/m)
Miejsce pracy: Kraków

Zadania:

  • Monitorowanie spójnej polityki rachunkowości w ramach Grupy Kapitałowej
  • Inicjowanie i wdrażanie zmian, związanych ze zmianą obowiązujących przepisów, w tym zmian MSSF
  • Opiniowanie umów w zakresie aspektów księgowych w celu prawidłowego ujęcia transakcji
  • Aktywny wkład w procesy prowadzące do kompletnej ewidencji księgowej, w tym wprowadzanie transakcji do systemu ERP
  • Realizacja zadań w celu terminowej realizacji harmonogramów zamknięcia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych
  • Przygotowywanie okresowych raportów, sprawozdań oraz analiz, wewnętrznych i zewnętrznych
  • Koordynacja procesu sporządzania okresowych pakietów sprawozdań finansowych, jednostkowych i/lub skonsolidowanych zgodnie z MSSF lub UoR
  • Koordynacja audytów wewnętrznych i zewnętrznych, w tym bezpośredni kontakt z Audytorami BIG4
  • Analizowanie i zapewnienie dokładnych, spójnych i terminowych zapisów księgowych, uzgadnianie kont w celu zapewnienia rzetelnych sald księgowych
  • Analizy podatkowe w zakresie podatków VAT, CIT, WHT w tym przygotowanie kalkulacji podatkowych, deklaracji, JPK
  • Aktywny udział w projektach optymalizujących procesy backoffice w zakresie finansów i księgowości, w szczególności w procesach robotyzacji i wdrożenia/upgrade ERP
  • Współpraca z innymi departamentami w firmie

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe - preferowane
  • 3 lata doświadczenia w księgowości lub w audycie, mile widziane doświadczenie we współpracy z Audytorami BIG4
  • Ekspercka znajomość obowiązujących zasad, przepisów, regulacji i interpretacji dotyczących rachunkowości i sprawozdawczości finansowej z uwzględnieniem IFRS
  • Doświadczenie w zakresie kalkulacji podatkowych i obowiązujących przepisów
  • Doskonała znajomość MS Office oraz podstawowa znajomość systemów klasy ERP
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Proaktywność, zaangażowanie, rzetelność, samodzielność
  • Umiejętność analitycznego myślenia i dokładność
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i organizacji pracy własnej
  • Umiejętność szybkiego przyswajania nowych rozwiązań technologicznych i nauki nowych aplikacji
  • Wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne i pozytywne nastawienie

Oferujemy:

  • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w zespole finansowym ogólnopolskiej firmy będącej liderem w zakresie radiodyfuzji, telekomunikacji i infrastruktury telekomunikacyjnej
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjny system premiowania
  • Nowoczesne narzędzia pracy
  • Hybrydowy system pracy
  • Szeroką ofertę szkoleniową
  • Możliwość rozwoju w roli trenera wewnętrznego
  • Bezpłatną naukę języka angielskiego
  • Dostęp do aplikacji z audiobookami i ebookami
  • Płatny program poleceń pracowniczych
  • Akcje charytatywne
  • Integracje, rajdy górskie
  • Dodatkowe dni wolne na działalność w ramach wolontariatu
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Platformę benefitową
  • Kartę sportową
  • Program ubezpieczeniowy ze składką inwestycyjną opłacaną przez pracodawcę
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Pożyczki na cele mieszkaniowe