kandydatów

Etat Młodszy księgowy

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Krakowie miejsce pracy: Kraków

Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy księgowy
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 106553

Warunki pracy

  • praca administracyjno-biurowa, siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji,

  • praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca koncentracji, dokładności,

  • obsługa innych urządzeń biurowych,

  • na stanowisku występuje oświetlenie sztuczne, sufitowe górne oraz naturalne dzienne - okna,

  • narzędzia pracy: komputer, drukarka, telefon, faks, kserokopiarka, niszczarka,

  • budynek posiada podjazd umożliwiający osobom niepełnosprawnym dostęp do budynku.

Zakres zadań

  • prowadzi ewidencję przypisów, odpisów, wpłat, zwrotów i zaliczeń nadpłat z tytułu podatków i ceł
  • ewidencjonuje dokumenty źródłowe w systemach informatycznych
  • prowadzi wymagane ewidencje i rejestry

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego w tym: Ustawa o rachunkowości, Ustawa Ordynacja Podatkowa, Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych, Ustawa o Służbie Cywilnej, Rozporządzenie w sprawie naliczania odsetek za zwłokęoraz opłaty prolongacyjnej, a także zakresu informacji które muszą być zawarte w rachunkach.
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niewykonywanie pracy w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz.U. z 2020, poz. 2141) ani niewspółpracowanie ze wskazanymi organami bezpieczeństwa państwa
  • Wymagana jest grzeczność i uprzejmość.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, programy do prezentacji).