kandydatów

Etat Kierownik Sekcji Realizacji Wystaw

Firma: MUZEUM NARODOWE W KRAKOWIE miejsce pracy: Kraków

Muzeum Narodowe w Krakowie jest instytucją kultury z przeszło 140-letnią tradycją. Zbiory, nad którymi sprawujemy pieczę, liczą ponad 900 tysięcy eksponatów, a naszą misją jest upowszechnianie sztuki polskiej i zagranicznej. Zatrudniamy prawie 600 pracowników w kilkunastu oddziałach w Krakowie oraz w Zakopanem.

Sekcja Realizacji Wystaw odpowiedzialna jest przede wszystkim za montaż i demontaż wystaw organizowanych przez Muzeum, a także za realizację transportów obiektów muzealnych.

Poszukujemy osoby na stanowisko Kierownika Sekcji Realizacji Wystaw, która odpowiadać będzie za kompleksową koordynację działań Sekcji oraz za zarządzanie i nadzór nad kilkunastoosobowym zespołem, dołączając do kadry zarządczej Muzeum.

Kierownik Sekcji Realizacji Wystaw
Miejsce pracy: Kraków

Główne obowiązki:

  • Zarządzanie podległymi pracownikami oraz nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem Sekcji, z uwzględnieniem terminowego i oszczędnego wykonywania zadań, ze szczególnym uwzględnieniem tych wynikających z planu wystaw Muzeum;
  • Planowanie i nadzór nad realizacją harmonogramu transportów i pracy montażystów oraz kierowców-montażystów Sekcji;
  • Bieżące monitorowanie i kontrola pracy pracowników w Sekcji oraz ustalanie priorytetów zadań do wykonania w uzgodnieniu z osobami zlecającymi;
  • Organizowanie i koordynowanie wszelkich spraw związanych z transportami dzieł sztuki w związku z realizowanymi wystawami oraz zgodnie z innymi zleceniami napływającymi z działów Muzeum;
  • Prowadzenie dokumentacji Sekcji, w tym weryfikowanie i usprawnianie procedur i narzędzi do zarządzania pracą, które funkcjonują w Sekcji (harmonogramy, budżety, bazy, wzory umów, zleceń, wniosków itp.) w oparciu o nabywane doświadczenie i ewentualne zmiany zachodzące w procesie realizacji wystaw;
  • Przeprowadzenie procedur ubezpieczania obiektów zgodnie z zleceniami od koordynatorów wystaw;
  • Przeprowadzenie procedur wyłaniania zewnętrznych wykonawców transportów we współpracy z koordynatorami wystaw i Działem Zamówień Publicznych;
  • Sporządzanie zleceń wewnętrznych do działów Muzeum i zewnętrznych na zakup usług i sprzętu związanego z organizowanymi wystawami;
  • Nadzór nad magazynem tymczasowym podlegającym Sekcji, w szczególności w ramach harmonogramu pracy magazynu i opieki nad dziełami sztuki przechowywanymi w magazynie;
  • Prowadzenie ewidencji czasu pracy i wykorzystania samochodów służbowych Muzeum oraz wózka widłowego, jak również dbanie o terminowe wykonywanie przeglądów i ubezpieczeń.

Oczekujemy:

  • Wykształcenie wyższe o profilu logistycznym, technicznym lub związanym z zarządzaniem;
  • Wiedza i doświadczenie z zakresu logistyki oraz procesów logistycznych;
  • Min. 5 lat doświadczenia zawodowego w zakresie zarządzania zespołem;
  • Bardzo dobra umiejętność obsługi komputera i pakietu MS Office, w tym w szczególności programu Excel;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym (min. B2);
  • Zdolności komunikacyjne i interpersonalne, w tym budowania relacji z pracownikami Sekcji, utrzymywania dobrej atmosfery pracy, umiejętności rozwiązywania konfliktów, pracy w zespole oraz motywowania zespołu w warunkach zmian;
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległych pracowników, w tym umiejętności ustalania priorytetów;
  • Inicjatywność oraz nastawienie na aktywne poszukiwanie rozwiązań;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności podejmowania decyzji oraz pracy pod presją czasu;
  • Zdolności logistyczno-analityczne;
  • Prawo jazdy kat. B – mile widziane.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę na pełen etat w kadrze zarządczej renomowanej instytucji kultury;
  • Współpracę z zaangażowanym zespołem specjalistów;
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych;
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku);
  • Możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych (darmowe wejścia na wszystkie wystawy w MNK).