kandydatów

Etat Księgowa / Księgowy

Firma: Stowarzyszenie SIEMACHA miejsce pracy: Kraków

Stowarzyszenie SIEMACHA istnieje 27 lat. Prowadzimy placówki wsparcia dziennego, placówki całodobowe, poradnie terapeutyczne. Naszym celem jest wspieranie w rozwoju osobistym, niwelowanie deficytów i rozwijanie potencjału młodych ludzi. Działamy w obszarze edukacji. Od ponad 10 lat w duchu przedsiębiorczości społecznej prowadzimy obiekty sportowe w Krakowie, Tarnowie, Odporyszowie.

Księgowa / Księgowy
Miejsce pracy: Kraków
Opis stanowiska:
  • prowadzenie ewidencji księgowej zadań publicznych współfinansowanych z dotacji oraz prowadzenie ewidencji księgowej działalności gospodarczej prowadzonej przez stowarzyszenie w obiektach sportowych: kontrolowanie dokumentów pod względem formalno – rachunkowym, dekretowanie dokumentów zgodnie z obowiązującym Planem Kont, księgowanie, uzgadnianie kont księgowych,
  • sprawozdawczość projektów statutowych (współfinansowanych z dotacji i grantów),
  • sprawozdawczość i prowadzenie rozliczeń podatkowych działalności gospodarczej stowarzyszenia,
  • sporządzanie analiz finansowych na potrzeby wydatkowania środków finansowych, monitoring wydatkowania tych środków,
  • kontrolowanie planów finansowych ustalonych na zadania publiczne i projekty statutowe,
  • sporządzanie analiz finansowych z realizacji działań w obszarze pożytku publicznego, w tym do sprawozdawczości organizacji pożytku publicznego,
  • uzgadnianie kont do sprawozdawczości rocznej, inwentaryzacja kont,
  • współpraca przy prowadzonych kontrolach i audytach prowadzonych
    w stowarzyszeniu.
Opis kandydata:
  • wykształcenie wyższe/ rachunkowe,
  • samodzielność zawodowa (praktyczna znajomość przepisów rachunkowych
    i podatkowych),
  • minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku księgowym,
  • dobra znajomość arkusza kalkulacyjnego,
  • preferowana znajomość systemu enova,
  • efektywne planowanie zadań na stanowisku pracy,
  • komunikatywność i wysoka kultura osobista,
  • odpowiedzialność, niekaralność.
Oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • pracę w zespole życzliwych i kompetentnych współpracowników,
  • przyjazne środowisko pracy,
  • niezbędny sprzęt służbowy.
  • pakiet sportowy z dofinansowaniem socjalnym.