kandydatów

Etat Samodzielny referent

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Krakowie miejsce pracy: Kraków

Izba Administracji Skarbowej w Krakowie
Dyrektor Izby Administracji Skarbowej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Samodzielny referent
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 79625

Warunki pracy

- praca administracyjno-biurowa, siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji,

- praca związana z obsługą monitora ekranowego powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy, wymagająca koncentracji, dokładności,

- obsługa innych urządzeń biurowych,

-obsługa klienta zewnętrznego,

- na stanowisku występuje oświetlenie sztuczne, sufitowe górne oraz naturalne dzienne - okna,

- narzędzia pracy: komputer, drukarka, telefon, faks, kserokopiarka, niszczarka,

- w budynku znajduje się winda oraz toaleta na parterze przystosowana dla osób z niepełnosprawnością

Zakres zadań

  • Prowadzi sekretariat naczelnika urzędu oraz jego zastępców.
  • Prowadzi obsługę kancelaryjną urzędu.
  • Prowadzi sprawy związane z udzielaniem upoważnień do podejmowania czynności w imieniu naczelnika urzędu, z wyjątkiem zastrzeżonych do właściwości innej komórki organizacyjnej.
  • Prowadzi wymagane ewidencje i rejestry.
  • Ewidencjonuje dokumenty źródłowe w systemach informatycznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego

  • Znajomość w stopniu podstawowym zagadnień podatkowych: Ustawa ordynacja podatkowa z 29 sierpnia 1997 r.; Ustawa o podatku od towarów i usług z 11 marca 2004 r.; Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z 26 lipca 1991 r.; Ustawa kodeks pracy z 26 czerwca 1974 r.; Ustawa o podatku od spadków i darowizn z 28 lipca 1983 r.; Ustawa o służbie cywilnej z 21 listopada 2008 r.; Ustawa o opłacie skarbowej z 16 listopada 2006 r.; Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych z 12 stycznia 1991 r.
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niewykonywanie pracy w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz.U. z 2020, poz. 2141) ani niewspółpracowanie ze wskazanymi organami bezpieczeństwa państwa
  • (Łatwość komunikacji) Konieczny jest otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność obsługi aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, programy do prezentacji)
  • Umiejętność redagowania pism